Семінар на базі шкільного музею

  28 жовтня 2015 року на базі зразкового музею о.Осипа Лещука Стаївської ЗШ І-ІІ ст. імені Осипа Лещука відбувся семінар заступників директорів з НВР початкових класів м.Червонограда.

  Метою семінару було ознайомлення із життям і творчістю нашого земляка о.Осипа Лещука – священика, професора, письменника, педагога, закатованого за віру і націоналістичні переконання у сталінських таборах під Полтавою. У рамках проведення семінару педагогічний колектив школи ділився досвідом використання потенціалу шкільного музею як осередку навчання та виховання учнівської молоді.

  Цікавими і змістовними були розповіді директора школи М.Ігнатюк,  завідувача музеєм М.Лотиш про історію створення музею о.Осипа Лещука,  використання музейної педагогіки у навчально-виховному процесі.

 Учні-екскурсоводи детально ознайомили гостей школи із життям, діяльністю, літературною творчістю такої непересічної особистості як Осипа Лещук. Значну увагу було приділено педагогічним поглядам та системі виховної роботи Осипа Лещука, а також  творчості його сина — Тихона Лещука,  професора «Львівської політехніки», який активно співпрацює з колективом школи, допомагає поповнювати музей новими експонатами.

  Підсумок роботи семінару було зроблено методистом РМК відділу освіти Сокальської РДА А.Кулик. Приємно було почути теплі відгуки учасників семінару про екскурсію, художнє читання, музичне оформлення заходу. Гості відзначили значну роль, яку відіграє шкільний музей  у національно-патріотичному вихованні учнівської молоді.

  Шкільний музей — це живий організм, який  відповідає вимогам  часу, змінюючись та постійно оновлюючись. Усе те, що переживає наш народ, знаходить своє відображення в музейній колекції і таким чином стає частинкою нашої історії.

  Музей о.Осипа Лещука став справжнім куточком духовності, культурним центром громади села, місцем зустрічі  людей доброї волі і стійкої української вдачі.

 

                                                        Директор школи  Мирослава Ігнатюк

 

comments powered by HyperComments

OlegValko


Стаївська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів імені Осипа Лещука Адреса: вул.Нова, 21, с.Стаївка, Сокальський район, Львівська область
e-mail: staivka2012@gmail.com