Шевченкове слово у віках не старіє!

 

  У літературі кожного народу, серед її великих творців, є поети, імена яких оповиті невмирущою любов’ю і славою.

  Таким поетом українського народу є Тарас Шевченко, чия безсмертна спадщина – одна з найбільших вершин людського генія.

  Традиційно відзначаючи  у березні  Шевченківські дні, учні  Стаївської ЗШ І-ІІ ст. імені Осипа Лещука провели свято «Шевченкове слово у віках не старіє!» Учнівський комітет випустив змістовну стіннівку про життя і творчість великого Кобзаря. Цікавою для учнів була книжково-журнальна виставка, присвячена Шевченку, а юні художники організували виставку малюнків-ілюстрацій до творів великого поета. Підготували свято з учнями вчителі української мови і літератури Скрип Л.Й., Трескот Я.М.   

 Ярослава Михайлівна ознайомила  присутніх з представленою на виставці літературою про Тараса Шевченка, про його громадське та особисте життя, а також його твори.

 Учні мали можливість подивитися фільм про творчу діяльність великого митця, ознайомитися с його поетичною та художньою спадщиною. Після цього діти  відповідали на запитання вікторини – демонстрували свої знання біографії і творів  великого Кобзаря..

Вчителі  розповіли учням про новаторство у поезії Т. Шевченка, неповторні образи, картини й барви,  багатство і розмаїття тем, ідей, мотивів, жанрових форм у ній. Наголосили, що після смерті Тарас Шевченко став знаковою, культовою фігурою у формуванні національної самосвідомості серед української інтелігенції, і його вплив на національну культуру залишається значним до цього дня.

  На закінчення свята старшокласники  продекламували  вірші, присвячені Кобзарю.

 

Своє життя прожив ти недаремно,

По собі слід залишив чималий.

Тебе всі пам’ятатимуть щоденно!

І байдуже, малий це, чи старий.

Бо ти безсмертним був завжди, і будеш,

Хоч не одне століття промайне.

Ніхто твоє ім’я вже не забуде,

Бо в «Кобзарі» твоя душа живе!

Заступник директора школи з НВР Скрип Л.Й.  

comments powered by HyperComments

OlegValko


Стаївська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів імені Осипа Лещука Адреса: вул.Нова, 21, с.Стаївка, Сокальський район, Львівська область
e-mail: staivka2012@gmail.com