Відновлення історичної пам’яті

wp_20160926_13_32_46_prowp_20160926_11_36_37_pro

26 вересня 2016 року у Стаївській школі відбулася дуже цікава подія — зустріч Київської журналістки Наталії Кляшторної із місцевими мешканцями, які пережили переселення  1951 року.

Відомо, що радянська влада не раз гнала людей із їхніх домівок у чужі села, невідомі землі. Це робилося часто для того, щоб місцеві жителі не могли допомагати повстанцям.

У селах Корчів та Стаївка живе багато людей, які у 50-ті роки були переселені із Турківського району, зокрема, із сіл Тарнава та Дидьова.

Пані Наталія Кляшторна, батьки якої також були виселені із с.Тарнави на Херсонщину, уже багато років вивчає цю трагічну сторінку життя рідної бойківщини. Вона видала  кілька книг із свідченнями безпосередніх учасників трагічних подій. Готується до випуску чергова книга, у якій, ми сподіваємося, будуть опубліковані і розповіді жителів Стаївки: Короля В.Я., Лотиша І.Р., Макарика Я.Я., Згоби О.І., Періг Г.І.

Наостанок пані Наталія відвідала шкільну Світлицю народознавства і була дуже рада, коли впізнала серед зібраних експонатів, вишиту у притаманному бойкам стилі сорочку.

Бібліотекар школи   Ярослава Трескот

comments powered by HyperComments

ihnatyuk


Стаївська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів імені Осипа Лещука Адреса: вул.Нова, 21, с.Стаївка, Сокальський район, Львівська область
e-mail: staivka2012@gmail.com