Молодші покоління повинні знати……

Сьогодні, 8 травня, відзначаємо День пам’яті і примирення — вшановуємо жертв Другої світової війни. Ця війна була однією із найжорстокіших, адже забрала більше сотні мільйонів життів.
Особливою була трагедія Українського народу у ті роки тому, що на час початку війни наша країна була розділеною між кількома державами. За панування над Україною воювали дві тоталітарні системи: нацисти і комуністи, — що однаково не рахувалися з ціною людського життя.
Сьогодні маємо можливість читати масу спогадів про криваві події 1939-1945 років, живуть ще свідки, які були в’язнями фашистських таборів, а також ті, хто пам’ятають залиті кров’ю невинних жертв камери тюрем НКВС, які залишали після себе червоні кати.
Однак єдиний справді український визвольний рух творили люди і організації, що боролися за незалежність України від обох тоталітарних систем. Саме до таких організацій належала УКРАЇНСЬКА ПОВСТАНСЬКА АРМІЯ (УПА).
Змалювати події років Другої світової війни у правдивому світлі, згадати окремі визначні бої того часу, видатні постаті УПА, розповісти дітям про справжнього ворога української ідеї та української незалежності (а ворог за стільки десятиліть не змінився, ми у наш час знову змушені боротися із ним!) – саме такою була мета Уроків Пам’яті, які провели учителі Стаївської школи імені Осипа Лещука із учнями 1-9 класів напередодні Дня пам’яті і примирення.
Діти переглянули відео, прослухали цікаві розповіді та взяли участь в їх обговоренні. Спільною для усіх стала акція створення Маку пам’яті – квітки, яка ще з давніх часів є для українців символом пролитої крові і звитяги!
Пам’ятаємо! Перемагаємо! І просімо в Бога: «Ніколи більше!»
   
    Вчитель історії Гломблюк-Шелкович Марія Іванівна
      
comments powered by HyperComments

ihnatyuk


Стаївська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів імені Осипа Лещука Адреса: вул.Нова, 21, с.Стаївка, Сокальський район, Львівська область
e-mail: staivka2012@gmail.com